Zajímá vás, kdy má Základní škola Litultovice jarní prázdniny?
Konkrétní termíny vychází z okresu dané školy, v tomto případě je to Opava.
Termíny této školy pro roky 2026, 2027 a 2028
- 2026: 2. 2. – 8. 2. 2026
- 2027: 8. 2. – 14. 2. 2027
- 2028: 21. 2. – 27. 2. 2028
Kam během jarňáků vyrazit na výlet?
Jarní prázdniny se blíží a vy stále váháte, kam vyrazit z Litultovic? Moravskoslezský kraj nabízí celou řadu zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Ať už dáváte přednost aktivnímu odpočinku, či raději relaxaci v klidném prostředí, najdete si tu své.
Pro milovníky historie a architektury se nabízí výlet do nedalekého Opavy. Projděte se malebnými uličkami historického centra, obdivujte Slezské zemské muzeum a prohlédněte si nádherný zámek. Pokud vás láká něco více tajemného, zkuste prozkoumat hrad Šternberk, jehož historie sahá až do středověku. Jeho impozantní zdi a panoramatický výhled z hradeb vám zaručeně vyrazí dech.
Pro ty, kteří si chtějí užít jarní přírodu, jsou ideální Beskydy. V oblasti se nachází spousta turistických tras různé obtížnosti, které vám umožní prozkoumat krásy zdejší krajiny. Můžete si vybrat kratší procházku po rovině, nebo se vydat na náročnější výstup na některý z okolních vrcholů, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na okolní hory a údolí. Nezapomeňte na jarní květiny, které v této době rozkvétají v plné kráse.
Líbí se vám spíše vodní prvky? Vydejte se k vodní nádrži Šance, kde si můžete užít klidnou procházku podél břehu, případně si zkusit rybaření. Pro rodiny s dětmi je to ideální místo pro piknik a odpočinek v krásném prostředí.
Pokud toužíte po trochu adrenalinovějším zážitku, zkuste si některý z místních adrenalinových parků. Nabízejí různé aktivity, od lezeckých stěn a lanových překážek až po jízdu na čtyřkolkách.
Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, věříme, že jarní prázdniny v okolí Litultovic strávíte příjemně a nezapomenutelně. Nebojte se experimentovat a objevit krásy Moravskoslezského kraje! Věřte, že si zde každý najde něco pro sebe.