Brigáda z karatény?

Práce z domova je oblíbená mezi maminkami, seniory, ale i studenty například na Erasmu. V poslední době je však ještě žádanější díky zavedené karanténě. V následujícím článku se dozvíte, jaké se nabízí možnosti.

 

Klikačky, dotazníky, pyramidy

Začneme nejšílenější kategorií, která je ideální pro všechny, kteří mají přemíru volného času a nevědí, jak ho zabít.

Jako první sem patří klasické klikačky, které jsou téměř vždy vyložený podvod. Jako děti jsme si všichni mysleli, jak na nich zbohatneme, ale tahle naivita už je dávno pryč. Většina je založena na tom, že nastaví určitou minimální hranici pro výplatu, a pak vás z nejrůznějších důvodů těsně před ní nenechají této hranice dosáhnout. Místo peněz se tak obvykle můžete těšit spíše na záplavu spamů ve vaší e-mailové schránce.

Vyplňování dotazníků je o něco lepší, najdete zde už skutečné výdělky. Tedy pokud 1 000 Kč nebo slevovou poukázku za rok vyplňování považujete za výdělek. Samozřejmě nemůžeme házet všechny do jednoho pytle, lze narazit i na výjimky, kde si vyděláte o něco málo více. Také zde ale samozřejmě funguje oblíbená metoda, kdy před dosažením hranice k výplatě nedostanete žádný dotazník k vyplnění.

Nejhorším typem výdělku jsou pyramidové hry. Podstatou je vždy to, že za možnost výdělku musíte nejdříve zaplatit vstupní poplatek. Následuje shánění dalších lidí, ze kterých máte provizi. Jedná se spíše o zaručený způsob, jak přijít o své přátele, které jste do systému naverbovali, než že si něco vyděláte.

 

Odborné pozice

Nejlepší práci získáte, pokud máte odborné znalosti. V tomto ohledu jsou na tom nejlépe například studenti informatiky, kteří snadno uplatní v oblasti programování. Jedná se snadno vykonavatelnou práci z domova, ale i dovolené. Obdobně na tom můžete být, pokud máte zkušenosti s online marketingem či optimalizací webových stránek.

Takovéto brigády snadno najdete na běžných pracovních portálech jako Jobs.cz. Stačí do pole „Jakou práci hledáte?“ napsat „home office“ či „z domova“.

 

Redaktor, copywriter

Na závěr máme asi nejschůdnější typ výdělku pro každého. Jedná se o psaní textů, článků či popisků. Nejčastěji je zde výkonová mzda, tedy podle toho, kolik stran textu napíšete. Ceny si každý určuje sám a platí zde klasická pravidla nabídky a poptávky. Začátečníci bez zkušeností začínají obvykle zhruba na 50 Kč za 1 800 znaků (včetně mezer), pokud však máte zkušenosti nebo se vrhnete třeba do překladů, odměny bývají samozřejmě výrazně vyšší v rámci stokorun za 1 normo-stranu.

 

Kde začít s copywritingem?

  • Webtrh.cz – zde můžete buď vložit vlastní nabídku psaní či zabojovat o již zveřejněnou [poptávku]. Nevýhodou je nutnost často složitého domlouvání a možnost podvodu.  Jedná se v podstatě o lepší forum – domlouváte se tedy s lidmi bez jakýkoliv záruk. K dispozici je hodnocení dalších uživatelů.
  • Copywriting.cz – již podle názvu se jedná o platformu určenou přímo ke copywritingu. Tento systém využíváme, proto ho můžeme vřele doporučit. Nabízí také možnost prodat již dříve napsané a nepoužité články či texty. Automaticky obsahuje údaje jako doba dodání článku, spolehlivost, hodnocení, medailonek a vše potřebné pro takovýto systém. [Vyzkoušet]
  • Facebook skupiny – zakázky na psaní textů je možné sehnat také na sociálních sítích, nicméně ulovit zakázku zde často není snadné. Vyzkoušet můžete například skupinu [Jsem copywriter].


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!