Internetové perličky – Easter eggs

Na internetu je možné najít spousty malých drobnůstek, které jsou součástí známých internetových stránek. Nicméně o nich spousta lidí nemá ponětí, protože jsou jim skryté. Takovouto oficiálně nezdokumentovanou funkci můžeme nazvat easter egg.

 

Had na YouTube 

První perličkou je známá klasická hra s hadem v online přehrávači YouTube. A jak ji spustit ? Nejprve je třeba zapnout si přehrávání libovolného videa a poté držet levou šipku. Čas by se měl vrátit na 0:00 a pak už stačí jen přidat šipku nahoru a had je na světě. V případě, že se náhodou nic nestane, je třeba kliknout na video a akci opakovat.

 

Ohňostroj na Seznamu

Docílit ohňostroje kolem kurzoru je velice snadné, stačí do vyhledávače Seznam.cz napsat ohnostroj a pak už další kliknutí na této stránce nebudou jako dřív.

 

Letadlo na Mapy.cz

K vytvoření ovladatelného letadla na mapě stačí napsat po načtení stránek Mapy.cz pouze iddqd. Navíc po dalším napsáním idkfa se odemklne možnost házet bomby pomocí klávesy Ctrl.

 

Pacman na Google

Google je známy svými animovanými logy. K výročí hry Pacman byla vytvořena její minihra přímo na hlavní stránce vyhledávače. K otevření archivované stránky stačí napsat za adresu /pacman nebo kliknout zde na odkaz.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!