Nabídka rekvalifikačních kurzů nejen pro vysokoškoláky

Máte vystudovanou politologii, filozofii, přírodní vědy nebo restaurátorství? O práci v těchto oborech jen tak nezavadíte, proto se hodí, když ke svému zaměření přidáte ještě další dovednosti. Nabídka rekvalifikačních kurzů je opravdu široká, a to nejen pro vysokoškoláky…

 

Vzdělání v oblasti managementu, ekonomiky a účetnictví

Jestliže máte vystudovanou vysokou školu, která vás hodně bavila, přesto však s sebou nese horší pracovní uplatnění, vězte, že nabídka kurzů je v České republice opravdu pestrá. Nemusíte se přitom bát zdlouhavého dojíždění, lekce se konají v Čechách i na Moravě v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, a také menších měst, jako jsou Třebíč a Šumperk.

Pro přehlednou nabídku a snadnější výběr využijte internetový srovnávač kurzů, který vám zobrazí nejen kurzy daní a účetnictví, ale i personalistiky a marketingu. Odkaz najdete na konci článku.

Oblíbené jsou také kurzy a školení zaměřené na management firem, komunikační dovednosti, prodejní dovednosti, právo, programování na počítači a grafiku.

 

Vzdělávat se můžete i ve službách a řemeslech:

  • pedagogické minimum;
  • vychovatelství, asistentství v pedagogice;
  • trenérství, masérství, fyzioterapie;
  • kosmetika a vizážistika;
  • pojišťovnictví.

 

Co si zjistit předem o rekvalifikačním kurzu?

Předem si o rekvalifikačním kurzu zjistěte co nejvíce informací.

 

Jaká je délka kurzu a kdy se koná?

Délka kurzů se velice liší, může trvat pár hodin, několik týdnů či měsíců. Některé se pořádají v týdnu, většinou je ale školicí společnosti vypisují o víkendech nebo v pracovní dny večer. Je to z důvodu, aby se tato forma vzdělání dala skloubit s prací na plný úvazek i s péčí o děti v případě, že se chtějí rekvalifikovat maminky na mateřské dovolené.

 

Kdo se může přihlásit na kurz?

Na rekvalifikační kurzy může docházet téměř každý. Záleží na splnění konkrétních podmínek. Např. u kurzu účetnictví stačí výuční list. U některých kurzů je však nutná maturita či zdravotní způsobilost apod.

 

Kolik stojí rekvalifikační kurz?

To záleží na délce kurzu, zaměření a lokalitě. Např. kurzy účetnictví se pohybují od 5 do 14 tisíc korun. Kurz personalistiky stojí kolem 11 tisíc, kurz online marketingu pak 10 tisíc korun. Za jednodenní školení dáte pár stokorun, ale klidně i několik tisíc. Kurz si můžete nechat proplatit od úřadu práce, musíte být však v evidenci jako uchazeč o zaměstnání a splňovat podmínky ÚP.

 

Užitečné odkazy:

srovnávač rekvalifikačních kurzů https://rekvalifikacnikurzy.cz/

aktuální statistiky nezaměstnanosti MPSV


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!