Brigáda v karanténě

Práce z domova byla vždy oblíbená, dnes je však ještě žádanější díky zavedené karanténě. Reakcí na současnou situaci může být copywriting.

 

Přeskočíme všechny nesmyslné výdělky jako jsou klikačky, vyplňování dotazníků či nejrůznější pyramidy. Úplně nejideálnější jsou různé odborné pozice, nicméně programovat bohužel neumí každý a v online marketingu se také nechytíte ze dne na den. Můžete ale i tak zkusit Jobs.cz a do pole „Jakou práci hledáte?“ napsat „home office“ či „z domova“ a s trochu štěstí na něco narazíte.

 

Další možností je začít jako redaktor či copywriter. Jedná se o psaní textů, článků či popisků produktů v e-shopech. Obvykle je zde výkonová mzda, tedy podle toho, textu napíšete. Ceny si často každý určuje sám a platí zde klasická pravidla nabídky a poptávky. Začátečníci bez zkušeností začínají obvykle zhruba na 50 Kč za 1 800 znaků (včetně mezer), pokud však už máte zkušenosti nebo si troufnete na překlady, odměny jsou mnohonásobně vyšší.

 

Ukázka prostředí systému Copywriting.cz

 

Kde začít s copywritingem?

  • Webtrh.cz – můžete vložit vlastní nabídku psaní či se začít ucházet o zveřejněnou [poptávku], jedná se v podstatě o lepší forum, proto je třeba počítat s někdy i složitějším domlouváním a rizikem podvodu, proto je určitě dobré se rozhodovat alespoň dle hodnocení od jiných uživatelů.
  • Copywriting.cz – jedná o platformu určenou přímo ke copywritingu a sami ho využíváme, systém je plně automatizovaný a provozovatel poskytuje záruky bezproblémových obchodů. K dispozici je také možnost prodat již dříve napsané a nepoužité články či texty. [Vyzkoušet]
  • Facebook skupiny – zakázky k psaní textů je také možné ulovit na sociálních sítích, nicméně není to vždy úplně snadné. Vyzkoušet můžete například skupinu [Jsem copywriter].


Další podobné články na webu:

Napsat komentář

error: Content is protected !!