Co přináší školní rok 2018/2019 pro maturanty?

Začíná nový školní rok a sním i opětovné změny v oblasti školství. Jaké novinky nás čekají tentokrát? Jedná se o celou řadu drobných změn, proto určitě nepřehlédněte tento článek.

 

Delší čas na didaktický test

Od října se můžete těšit na 10 minut navíc u didaktických testů z českého jazyka a handicapovaní maturanti dostanou nová pravidla zkoušek.

 

Nový systém u slohových prací

Spojí se 20 minut pro výběr tématu a 90 minut k vypracování slohové práce. Díky tomu bude možné změnit téma i v průběhu psaní.

 

Konec nekonečnému čekání 

Lonští maturanti se výsledky písemky z češtiny a cizího jazyka mohli dozvědět dokonce i pouhý 1 den před ústní zkouškou. Nyní bude muset Cermat zveřejnit výsledky do 10 dnů.

 

Lepší dohled na správnost maturitních testů

Už od prvních maturitních testů je téměř pravidlem, že se něco pokazí a v testech se objeví špatné nebo příliš náročné úlohy, případně zadání neodpovídají času na jejich vypracování. Cermat tak zareagoval a zvýšil počet odborníků, kteří budou posuzovat testy.  Také je přislíbená větší pozornost k podnětům od hodnotitelů.

 

Stop nabírání studentů pro peníze

Od roku 2020 nebudou dostávat školy peníze podle počtu studentů, ale na základě odučených hodin.

 

A novinky u Skupiny webů Studijni-svet.cz?

Výrazně se zvýšilo se procento z výdělků reklamy, které je určeno k tvorbě nových výukových materiálů. Díky reklamám na webu vznikla například sekce životopisů spisovatelů, návodů ke tvorbě prezentací či všechny popisky u profilů škol.

Byl zaveden systém zvyšování kvality studijních materiálů od návštěvníků. Původní materiály v horší kvalitě jsou nahrazovány nově zaslanými. Přešlo se tak z principu kvantity na zásady kvality.

Rozjíždí se nový web BezvaVejška.cz, což je první web cílený mimo maturanty. Zatím bude stát samostatně a do skupiny se nezapojí.

V pracovní dny se zrychlily odpovědi na žádosti o VIP členství z dřívějších průměrných 24 hodin na 4 hodiny. Možnost odpovědět do 48 hodin zůstává jen jako rezerva.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!