Dopis antihrdinovi – slohová práce

Slohovou práci níže nám zaslal šprt, děkujeme. Více dopisů a slohových prací najdete zde.

Pane Josife Vissarionoviči Staline, zamýšlím se nad vámi a vašich činech, jak jste mohl být tak krutý? Bezcitně zavraždit tolik lidí. Jaký byl důvod si vaší zlost vylévat na nevinných lidech? Možná jste to v životě neměl lehké, ale to rozhodně není důvod chladnokrevně zabíjet.

Zavraždil jste více jak pětadvaceti miliónům lidí a i přesto vás občané obdivovali a měli za národního hrdinu. Opravdu nerozumím tomu, jak jste to dokázal, ale tím vás rozhodně neobdivuji. Podle vaší matky jste se měl stát pravoslavným knězem. To znamená milovat bližního svého, pomáhat lidem a rozhodně ne je bezcitně vraždit.

Svoji krutou politickou kariéru jste začal jako filantropický člen sociální demokracie. Poté se Ruská sociální demokracie rozštěpila na Leninovi bolševiky a menševiky a vy jste se přidal k Leninovi.

A tak vaše cesta ke kruté vládě začala. Ten kdo vám překážel v cestě a nehodil se vám, zabil jste ho. I když jste byl za vaše činy odsouzen k vyhnanství na Sibiř, vrátil jste se po čtyřech letech a dostal jste se až na pozici prvního muže komunistické strany. Stranu jste zastupoval, hájil a upevnil, a dokonce vytvořil program rozvoje Sovětského svazu.

Zanedlouho po 2. světové válce se vám daří ovládnout celou střední a východní Evropu, kde zavádíte komunistický režim podřízený Moskvě.
Když jste umřel v Moskvě na krvácení do mozku. Mnoho lidí truchlilo, ale ještě více lidí se radovalo. Já osobně bych se radovala též.

S pozdravem Aneta  Zaoralová.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!