E-knihy zdarma a legálně! A nejen povinná literatura

Městská knihovna v Praze nabízí na svých oficiálních stránkách volně ke stažení knihy, které jsou vhodné jak pro povinnou četbu ke státní maturitě, tak i pro zkrácení dlouhé chvíle.

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – NYC Wanderer (Kevin Eng)
Všechny knihy jsou k dispozici okamžitě a dokonce není ani třeba žádná registrace. Dostupné jsou v několika formátech –  jak v obvyklém PDF, tak i v dalších jako jsou EPUB, HTML,  nebo PRC. Tato možnost stažení e-knih je skvělá příležitost, jak ušetřit čas za cestu do knihovny, a navíc dílo bude při ruce vždy, kdy bude třeba. V databázi můžete najít celou řadu titulů rozdělených do kategorií jako české romány a povídky, světové romány a povídky, české divadelní hry, světové divadelní hry, česká poezie, světová poezie, komix a audio knihy. Pro ty z vás, kteří se rozhodnou netroškařit, je připraven balíček Vše v jednom (EPUB, KINDLE). Mnoho studentů tuto příležitost stažení e-knih určitě ocení, jelikož je to skvělá příležitost, jak ušetřit čas za cestu do knihovny, a navíc dílo bude při ruce v eBook čtečce vždy, kdy bude třeba.

 

Odkaz na eknihy zdarma: http://www.mlp.cz/cz/projekty/on-line-projekty/knizky-nejen-do-skoly/

V databázi nechybí tyto díla:

Básně, Božská komedie, Cesta z Království Českého do Benátek, Černý Petříček, Dalimilova kronika, Dcerka, Dívčí školství u nás a jinde, Dívka se zlatýma očima, Divotvorný klobouk, ,Elektra, F. L. Věk, Filosofská historie, Hamlet, Hanuman, Host do domu, Hřbitovní kvítí, Jan Maria Plojhar, Jitřní písně, Kniha džunglí, Knihy veršů, Kosmůw letopis český, Král Lávra, Krysař, Křest sv. Vladimíra, Kříž u potoka, Kytice, Labyrint světa a ráj srdce, Loupežníci, Lucerna, Maryša, Medeia, Mistr Kampanus, Moderní básníci angličtí, Mstivá kantiléna, Muzikantská Liduška, Naši furianti, Noc na Karlštejně, Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do 15. století, Ohlas písní ruských, Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, Písně kosmické, Písně mužů, Písně otroka, Po nás ať přijde potopa, Pohádka máje, Pohádky, Povídky malostranské, Pozdě k ránu, Prosté motivy, Přemyšlování o dokonalosti křesťanské, Psohlavci, Radúz a Mahulena, Romaneta, Romeo a Julie, Ruce, Rukopis královédvorský, Slávy dcera, Sluncem a stínem, Staré pověsti české, Staré pověsti české s obrázky, Stavitelé chrámů, Strakonický dudák, Svítání na západě, Tajemné dálky, Tak pravil Zarathustra, Těžká hodina, Tisíc a jedna noc, Tři legendy o krucifixu, Tvrdohlavá žena, Tyrolské elegie, Upoutaný Prometheus, Utrpení knížete Sternenhocha, V přírodě, Ve stínu lípy, Větry od pólů, Vilém Tell, Vybouřené smutky, Vybrané báje a pověsti národní jiných větví slovanských, Zapadlí vlastenci, Zpěvy páteční, Žáby


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!