Jak najít práci po střední škole? Rekvalifikační kurzy vám zvýší kvalifikaci

I v letošním roce 2021 čeká studenty čtvrtých ročníků maturitní zkouška. Podle ministra školství Roberta Plagy mají proběhnout beze změny. Studentský život některým z nich končí, jiní budou pokračovat ve studiu na vysoké škole. Ti kteří budou hledat práci to v době nárůstu nezaměstnanosti nebudou mít snadné. Pomoci se zvýšením kvalifikace jim mohou rekvalifikační kurzy.

 

Studenti se ani letos nevyhnou maturitě

Neočekává se, že by u maturitních zkoušek v ročníku 2020/2021 došlo k redukci jakékoliv části. Je však možné vzhledem k vývoji pandemie koronaviru, že dojde ke změně termínu konání. Ať tak či onak, žáci mají ztížené podmínky z důvodu distanční výuky, musí najet na vysokoškolský styl učení a spolehnout se na samostudium.

Po úspěšném absolvování „zkoušky z dospělosti“ pak část z nich čeká hledání práce. Pracovní pohovory mohou probíhat stále ve velké míře na dálku, v tuto chvíli se nedá odhadnout, které profese zaručují dobré uplatnění na pracovním trhu. Horší prognózy ale mají školy zaměřené na obecná gymnázia, cestovní ruch a čtyřleté maturitní obory týkající se služeb, např. kosmetické.

Čeká vás pohovor v angličtině? Procvičte si přes prázdniny cizí jazyky. Efektivní jsou letní intenzivní jazykové kurzy.

 

Studentský život versus střet s realitou při hledání práce

Pro studenty může být nepříjemný přechod ze studentského života směrem k hledání práce a osamostatnění se. Není to pro ně zrovna nejlepší rok na začátek nové kariéry. Šance tu ale je, záleží na šikovnosti, průbojnosti a odhodlání každého uchazeče po škole. Absolventy zajímají spíše nejlépe placené práce, než ty nabízející minimální mzdu. Začátky však nebývají ideální a pád na zem bolí.

 

Neustálé chození po pohovorech bez výsledků může být deprimující

Proto je chytré využít čas při hledání zaměstnání k dalšímu vzdělání. Pro potencionální zaměstnavatele to bude známkou toho, že na sobě neustále pracujete. A také bod k dobru navíc, který může převážit misku vah na vaši stranu při rozhodování mezi dvěma podobnými absolventy.

Mladí lidé si v této době také ujasňují co chtějí doopravdy dělat. Někdy se stává, že si uvědomí, že vystudovali obor, který je nebaví, nenaplňuje nebo nemají šanci na uplatnění. Tady přichází čas přeorientování se do jiné profesní sféry. Např. s pomocí rekvalifikace.

 

Zajímavou volbou je kurz účetnictví pro začátečníky

Jestliže chcete prorazit v ekonomice, bankovnictví či pojišťovnictví, kurz účetnictví pro začátečníky vám dá ty nejlepší základy. Ty vám budou užitečné obzvlášť v případech, kdy jste předměty, jako jsou účetnictví a podniková ekonomika, ve škole vůbec neměli. Naučíte se základní principy a teorii, seznámíte se se zákonem o účetnictví a proniknete i do samotného účtování od těch nejlehčích příkladů, až po složité účetní operace.

 

Zdokonalit se můžete ale i v dalších oblastech. Co se vyplatí naučit po maturitě?

  • Řídit auto a získat řidičský průkaz v autoškole;
  • naučit se psát všemi deseti;
  • udělat si zdravotní kurz;
  • rozvinout své počítačové znalosti;
  • zlepšit se v cizích jazycích;
  • naučit se základy programování;
  • upravovat fotografie;
  • stříhat video;
  • umět vytvořit jednoduchou grafiku.

 

Neberte všechny tipy vážně. Mají sloužit jen jako inspirace, v čem se dá ještě zlepšovat…


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!