Jak se připravit na zimní výlet s přáteli?

Ještě než se začnete pořádně připravovat maturitě, je třeba si náležitě odpočinout. A není moc lepších způsobů, jak se zbavíte stresu, než vyrazit s přáteli někam do přírody. Připravit se na takový výlet vám pomůže několik rad.

 

Už před cestou

Pokud si pod slovem výlet představujete spíš túru než korzování po bulvárech nebo návštěvu vytopeného zámku, měli byste si výlet už před cestou pořádně promyslet. Naplánujte cestu, zkontrolujte předpověď počasí, vyberte si vhodný a pohodlný batoh. Nezapomeňte ani na jídlo a pití.

Alkohol vám možná pomůže rozpovídat přátele, ale na zimní túru určitě nepatří. Říkáte si, že zahřeje? Spíš roztáhne cévy, takže pomůže prokrvit tělní periferie. Tím ale teplo ztrácí jádro lidského těla, což v zimě skutečně nechcete. Horký čaj pomůže zahřát mnohem citlivěji. Navíc poslouží i jako iontový nápoj, který tělu vrátí vypocené minerály.

Pořádná svačina zasytí a zlepší náladu vyčerpaného těla také na jedničku. V batohu byste ale měli mít i nějakou energii v podobě rychlých cukrů – čokoládu nebo jinou sladkost. Takříkajíc pro případ ztroskotání. A ze stejných důvodů myslete na nabitý telefon a připravené mapové aplikace. S informacemi z nich kamarády určitě oslníte.)

 

Hlavně v teple

Čaj možná zahřeje, ale to hlavní, co se postará o vaši tepelnou i duševní pohodu, si oblečete na sebe. Výlet v opravdové zimě si žádá opravdové zimní oblečení. Rozhodně byste neměli skončit u toho, že si přes běžné oblečení přehodíte zimní bundu.

Určitě si vzpomínáte na pořekadlo, že hlavní je mít nohy v teple. Věřte, že skutečně platí. Zimní obuv, ideálně s membránou, aby nepromokla, je základ. Nezapomínejte ale ani na svá lýtka, kolena a stehna. Proberte se širokou nabídkou termokalhot, například na https://sportano.cz/obleceni-na-zimni-sporty/lyzarske-obleceni/tepelne-obleceni/termalni-kalhoty, a dopřejte si opravdový tepelný komfort.

Na trupu správně vrstvěte. Pod krycí vrstvou – bundou, by měla být vrstva izolační a pod ní vrstva funkční, která odvede pot od těla. Být v suchu je nutný předpoklad toho být v teple.

 

Co když se zhorší počasí?

Pokud vyrážíte na hory, měli byste mít na paměti, že počasí tu rozhodně není stálé. Hlavně v zimě se ze slunného a teplého dne během několika minut může stát slota, že by člověk psa nevyhnal. Nikdy byste tak neměli zapomenout mít s sebou kus oblečení, které vám pomůže při náhlém zhoršení počasí. Může to být lehká izolační bunda nebo třeba pláštěnka. Díky skladnosti a lehkosti nezabere skoro žádné místo v batohu. A dokonce může i slušet. Jen se podívejte na nabídku na https://sportano.cz/turisticke-a-trekingove-obleceni/dalsi-trekingove-obleceni/vodeodolne-plastenky.

 

A musí vám to slušet!

No jasně, málem bychom zapomněli. Když někam vyrážíte s přáteli, nesmíte vypadat jako hastroš. Dobrá zpráva na závěr: Moderní technologie a moderní materiály dnešním výrobcům oblečení dávají do ruky trumf. I kvalitní a funkční outdoorové vybavení může být módní a slušivé. Nevěříte? Tak se podívejte na nabídku tak módně exponovaného zboží, jakým jsou dámské zimní bundy na https://sportano.cz/damske-bundy/damske-lyzarske-bundy-4f. Paráda, co? Tak teď už vašemu společnému zimnímu výletu s přáteli skutečně nebrání vůbec nic. Dobře se bavte!


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!