Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody výuky cizího jazyka online?

 

Chtěli byste se naučit cizí jazyk a nemáte moc času pravidelně docházet do kurzu? Můžete využít online e-kurzy výuky cizího jazyka. V nabídce kurzů je angličtina pro samouky online, němčina, francouzština, španělština a mnohé další jazyky.

 

Výhody

1. Velká úspora vašeho času

Jazykové online kurzy nemají nastaven žádný časový limit, do jaké doby se mají úkoly vypracovat. Můžete se k nim vracet flexibilně, kdykoliv vám to dovolí vaše časové možnosti. Není problém se učit třeba i o půl noci.

2. Pracujete samostatně

Při výuce většího množství studentů se může stát, že se vám lektor nemůže věnovat plně a pak nastane situace, že nestíháte látku. Online úkoly vyplňujete sami za sebe a vaše výsledky jsou automaticky posuzovány počítačem, tak se nemůže stát, že by vám něco uniklo.

3. Je to zábava

Online úkoly na klasická témata jsou doplněny i zábavnými úkoly, jako třeba pexeso nebo jiné hry, při kterých se nejen učíte, ale i pobavíte.

4. On-line kurzy jsou levnější

Jelikož pracujete sami doma na počítači a úkoly vypracováváte samostatně, nemusíte platit navíc čas lektora, jako u běžného kurzu.

5. Odpadají cesty na kurz

Nemusíte nikam cestovat, hodně pracujících lidí se chce nebo potřebuje naučit pro vykonávání svého zaměstnání cizí jazyk, a proto dochází pravidelně na jazykové kurzy po práci. Když si však přiberete starost o domácnost a další aktivity, které vykonáváte, je cestování ještě na jazykový kurz někdy dost náročné. U online kurzů se můžete učit v pohodlí domova.

6. Nemůže se vám stát, že máte neshody s ostatními studenty

V jakékoliv třídě bývají zpravidla různé typy osobností a někdy se mohou vyskytnout složitější vztahy nejen na pracovišti, ale i mezi studenty jazykové školy. Tím, že se učíte doma sami a v klidu, máte možnost se na rozvoj svých jazykových schopností plně soustředit a nejste vyrušování příliš aktivními studenty, ani nemusíte odrážet útoky těch, co se neučili a chtějí od vás opisovat.

 

Nevýhody

1. Chybí kontakt s lektorem

U některých záludností učení cizího jazyka je třeba probrat detaily s někým, kdo nám je vysvětlí lépe, než počítač, tak abychom je pochopili. To u online kurzů nejde.

2. Chybí kontakt s ostatními studenty

V kurzech cizích jazyků se stává, že se sejdou lidé, kteří mají společné zájmy nebo i smysl pro humor. Při rozhovorech tak mohou přirozenou formou vznikat různé zábavné zkomoleniny, u kterých se společně zasmějete. Navíc pokud ve výuce pokulháváte, ostatní studenti vám mohou pomoci s učením. A po kurzu si třeba zajít do kavárny.

3. Nedostatečné technické znalosti

On-line výuka vyžaduje určitou technickou, alespoň uživatelskou zdatnost. Pro ty, kteří nemají moc zkušeností s prací na počítači je však nevhodná. V tom případě je lepší navštěvovat klasický kurz. Některé online kurzy mívají technické problémy a vyplňování úkolů se vám může zaseknout a vaše data se neuloží.
On-line výuka cizích jazyků je moderní forma vzdělávání a určitě stojí za to ji vyzkoušet.

 

Zdroj: Srovnání jazykových kurzů na TopSluzba.cz


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!