Konektory jsou nezbytnou součástí elektroinstalace

Kabelový konektor se dá také nazvat jako konektor elektrické instalace. Bez tohoto prvku by byla instalace neúplná a neefektivní. Je jakýmsi mezičlánkem mezi infrastrukturou distributora a jeho zákazníka. Ten umožňuje využití elektrické sítě.

Bez kabelových konektorů se neobejdeme

 

Konektory jsou nejen spojovacím prvkem, ale také ochranným. Právě v konektorech je instalována hlavní ochrana chránící celou elektroinstalaci objektu před zkratem.

Existují tři typy konektorů (v případě sítí nízkého napětí). Kabelové konektory se dělí na celou řadu typů jako jsou například signální, přenosové, koaxiální, napájecí či průmyslové, atd.

Vybírat můžete na https://www.tme.eu/cz/katalog/konektory_46/. V závislosti na aplikaci existují tři typy elektroinstalačních konektorů: uzlové, průchozí a koncové konektory.

Vzhledem k důležité roli, kterou hrají kabelové konektory, musí být vyrobeny z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a degradaci a také správně izolované. Pouzdro tedy může být vyrobeno z termosetového plastu vyztuženého skelným vláknem nebo hliníkovým plechem, stejně jako nesmí chybět doplňková izolační vrstva. Pouzdro může být také lakováno nebo práškově lakováno pro ještě větší odolnost.

 

Nakupujte konektory na TME.eu

K síti je připojeno stále více zařízení. To také znamená více rozhraní na zařízení. Tme.eu nabízí širokou škálu datových konektorů až po koaxiální, optické a jednopárové ethernetové konektory a mnoho dalšího. Širokou škálu řešení doplňují optické rozvaděče, rozbočovače a adaptéry. V nabídce nechybí ani odborné poradenství a vynikající služby v oblasti připojení zařízení – dokonalý základ pro připojení zařízení k síti.

Společnost TME vznikla před více než 30 lety. Založili ji bratři Adam a Zbigniew Kuczyński . Pro zajímavost můžeme říci, že prvním sídlem tohoto v současné době již mezinárodního gigantu pro distribuci elektronických součástek byl obyčejný přívěs. Od té doby se však mnohé změnilo a společnost založená v Polsku je dnes známa po celém světě. V eshopu TME.eu najdete více než 30 000 položek skladem, které využijete nejen v elektrotechnice. Firma se zabývá také například robotikou. Společnost působí v nejrůznějších zemích světa a v EU. Její sortiment najdete například na trzích Afriky, Číny, v Německu, atd.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!