LANO KIDS – vyberte si postel pro vaše dítě

 

V současné době máme na výběr z několika postelí pro předškoláky i starší děti. Proto často vyvstává otázka – jak vybrat nejlepší model, který bude schopen zajistit dítěti optimální pohodlí a zároveň bezpečné používání, odolnost a zapadne do designu interiéru? Než se rozhodnete nakupovat, měli byste vědět, na co přesně se dívat při hledání správné postele pro dítě.

 

Jakou velikost postele pro dítě?

Mnoho rodičů se ptá, zda je menší dětská postel pro předškoláka stále dostačující, nebo si spíše vyberou postel pro dospělé, například 90 × 200 cm.

Chceme-li koupit postel na delší dobu, nejlepší volbou bude větší velikost, protože nebude vyžadovat výměnu po několika letech, když dítě povyroste. Velký prostor v posteli bude také skvělým místem pro hraní osamoceně i s přáteli. Pokud však v místnosti není příliš mnoho místa, můžete se také rozhodnout pro menší lůžko, například 80 × 160 cm nebo 90 × 180 cm. Na lanonabytek.cz najdete širokou nabídku postelí různých rozměrů a typů.

 

Z jakého materiálu by měla být vyrobena dětská postel?

Dřevěné postele jsou rozhodně nejlepší volbou, protože se vyznačují nejen svým atraktivním vzhledem, ale také velmi odolnou a snadnou údržbou. Moderní postele z MDF také nezůstávají, co se týče odolnosti a vzhledu, pozadu. Pokud potřebujete více úložného prostoru, není nic snazšího než zvolit dětskou postel s přistýlkou a se zásuvkou či zásuvkami.

Mnoho postelí má také různé vybavení, jako je nastavitelná úroveň opěrky hlavy nebo další kontejnery pro ukládání různých druhů věcí. Zásuvky umístěné pod matrací jsou také dobrým řešením. Jedná se o velmi důležitý kus vybavení, zejména pokud je místnost malá a musíte v ní uložit hračky, knihy nebo dětské oblečení. Stává se také, že děti musí sdílet malý pokoj mezi sebou, a v takových případech jsou palandy s doplňkovými funkcemi perfektní.

Poschoďové postele jsou nejen praktické, ale také milované dětmi všech věkových skupin. Tyto typy řešení mají mnoho výhod, jmenovitě zabírají malý prostor, jsou k dispozici v různých barvách a obvykle je lze kombinovat s dalšími strukturami. Takový nábytek umožňuje ergonomické uspořádání i malých interiérů a navíc je mají rády děti každého věku. Při nákupu lůžka pro dítě je třeba brát v úvahu bezpečnost, funkčnost a design vybraného modelu. Rovněž je třeba si uvědomit, že při výběru nábytku do dětského pokoje musí rodiče zohlednit potřeby konkrétního dítěte.

 

Nezapomeňte na matrace

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na komfort spánku. To je důvod, proč je tak důležité zvolit tu správnou matraci pro dítě. V obchodech najdete matrace v mnoha variantách. Kromě jejich sladění s velikostí rámu postele se vyplatí věnovat pozornost také materiálům, z nichž jsou vyrobeny.

Nejlepší volbou pro dítě budou pěnové matrace, například vyrobené z latexové pěny, vysoce elastické nebo termoelastické, protože jsou antialergické, vzdušné a poskytují pohodlnou oporu tělu po celé jeho délce. Když dítě dává přednost tvrdším matracím, můžeme také zvolit model s kokosovou vrstvou.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!