Na VŠ už od února? Žádný problém!

Nestihli jste studium na vysoké škole letos v říjnu a už jste se tak trochu smířili s ročním čekáním na příští rok? Nemusíte vymýšlet nouzové plány a promarnit zbytečně půlrok, protože můžete studovat už v únoru.

 

Pokud jste absolvovali střední školu a po maturitě nevíte kam dál, určitě nemusíte být nervózní, zcela jistě nejste ani první, ani poslední.

Pro klid Vaší duše jsme pro inspiraci sepsali pár rychlých nápadů, co teď. Lze si vybrat hned z celé palety možností.

 

 

Práce v ČR

Jistě není ostudné jít po pracovat hned po střední škole, získáte praxi o 3 – 5 let dříve než Vaši vrstevníci a budete tak mít jistý náskok. Problém může nastat, když narazíte na pozice, kde Vás bez vyššího vzdělání nevezmou, případně se později setkáte s nutností doplnit patřičnou kvalifikaci. To už ve vyšším věku rozhodně nemusí být nic snadného.

 

Práce v zahraničí

Zajištění práce v zahraničí je už o něco složitější – můžete si ji zařídit sami, nebo přes agenturu. Často se ale jedná spíš o takovou pracovní dovolenou, jelikož často není možné očekávat pozice, které by zahájily slibnou kariéru, ale spíše sběr jahod, prodej knih či montování přívěsů. Poznáte však jinou kulturu a při vhodně vybrané práci si i zajímavě vyděláte.

 

Pomaturitní studium jazyků

V případě, že je vaší prioritou studium cizích jazyků, může být jazykovka dobrou volbou. Nezabere moc času, takže například brigáda jistě nebude žádný problém. Nastoupíte-li hned po maturitě, uchováte si dokonce statut studenta. Výsledkem je mezinárodní jazyková zkouška.

 

Studium VŠ

Pro mnoho studentů jsou předchozí varianty pouze nástroj na zaplnění času před nástupem na VŠ v říjnu. Mnoho studentů totiž vůbec netuší, že to není třeba. Jak už nadpis napovídá, lze začít studovat už od února. Tuto zajímavou možnost nabízí vysoká škola obchodní Praha (www.vso.cz).

Začnete studovat předměty jako říjnoví studenti, od podzimu pak plynule navážete na studium 2. semestru. Nepromarníte tedy zbytečně půlrok. Pokud chcete při studiu pracovat, také to není problém při výběru kombinované formy studia. Jedná se o vhodnou volbu i v situaci, kdy hledáte vysokou školu bez přijímaček nebo zajímavé obory vysokých škol.

O škole se kromě jejich internetových stránek dozvíte na jejich FB či v přehledném prezentačním videu níže.

 

 

 


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!