Nejlepší aplikace, které by neměly chybět na tvém iPhone 7

Usnadni si studentský život pomocí nejrůznějších aplikací. Uč se jazyky, zmanažuj si svůj čas, nezapomeň a žádnou seminární práci.

Jablíčkové telefony jsou velmi oblíbené mezi svými uživateli díky intuitivnímu používání a hlavně spolehlivému operačnímu systému a kvalitnímu zpracování. Pokud nemá iPhone nějakou výrobní chybu, vydrží v bezproblémovém provozu klidně i čtyři roky a více. Pro studenty je ale samozřejmě velkým problémem vysoká cena Apple zařízení. Nemusíš ale hned investovat do nejnovějšího modelu, klidně sáhni po starším modelu, jehož ceny šly v obchodech rapidně dolů, ale stále jde o velmi kvalitní zařízení. 

 

Například takový iPhone 7 byl a je velmi oblíbeným modelem. V obchodech ho můžeš sehnat už od 12 000 Kč, přitom původní cena byla dvojnásobná. A co víc, je voděodolný, což se každému studentovi při bujarém studentském životě celkem hodí. Pokud už ho máš, nebo se chystáš na jeho koupi, určitě si do jeho paměti hned instaluj následující aplikace, které ti pomohou při tvém studiu.

 

1) Evernote

Základní aplikace pro psaní poznámek, sdílení poznámek, zadávání úkolů a mnoho dalšího je pro studenty jako stvořená. Pokud si stále rád děláš poznámky na papír, možná pro vás bude Evernote zajímavou změnou. 

 

2) Class Timetable

Tato aplikace není jedinou, která je zaměřeny přímo na studenty, a to nejen ty vysokoškolské. Díky Class Timetable vždy vidíš svůj rozvrh, úkoly, projekty, odevzdávání seminárek. Budeš moc sdílet poznámky a rozvrh s dalšími lidmi… Hodnocení aplikace v App Storu je 4,8 z 5.

 

3) Sleep Cycle

Každý student potřebuje dobře spát, jak to ale sladit s neustálým účením, psaním bakalářky nebo diplomovky? Kdy je nejlepší spát a kdy vstát, aby tvůj mozek hned začal fungovat? K tomu slouží aplikace Sleep Cycle, která během noci sleduje tvůj spánek a probudí tě v tu chvíli, kdy je tvůj mozek ve fázi lehkého spánku. Díky tomu vstaneš mnohem spokojenější a čerstvější a můžeš se hned zase pustit do učení nebo psaní. 

 

4) Flashcards

Každý se učí jinak, někdo si podtrhává důležité body přímo v knihách, někdo si vypisuje poznámky na malé kartičky, které si pak opakuje, například během jízdy MHD. Pokud je druhá varianta i tvůj případ, zkus aplikaci Flashcards, díky které si tyto kartičky můžeš napsat rovnou do mobilu a učit se je přímo z tvého přístroje. Nemusíš tak s sebou nosit papír, poznámky si můžeš upravovat, doplňovat… Je to jen na tobě. 

 

5) Duolingo

Celosvětově oblíbená aplikace na učení jazyků, potěší i každého studenta. Jestli to chceš dnes někam dotáhnout, znalost cizích jazyků je téměř nevyhnutelná. Skvělou aplikací na učení jazyků, a zadarmo, je Duolingo. Aplikace tě hravou formou donutí se každý den naučit něco nového, nebo si zopakovat to, co už víš. Problémem ale je, že pokud se chceš učit jiný jazyk, než angličtinu, například němčinu, aplikace se automaticky přepne z češtiny do angličtiny. Ty se tak budeš učit němčinu pomocí angličtiny. Výhodou je, že si tak procvičíš oba jazyky zároveň. Pro někoho, kdo je ale i v angličtině začátečník, to ale není vhodné.

 

Duolingo učí jazyky hravou formou. Zdroj: archiv autora článku

 

6) Focus Keeper

V období zkoušek je někdy náročné se učit a učit pořád dokola. I psaní bakalářky nebo diplomovky může být pořádně náročné. Jak udržet pozornost? Aplikace Focus Keeper sleduje tvůj produktivní čas za tebe. Upozorní tě, kdy je třeba si dát přestávku a kdy a jak dlouho máš nerušeně pracovat. Vyzkoušej to!

 

7) Splitwise

Pro každého studenta jsou problémem finance, o to více, pokud bydlí na privátě s ostatními studenty, dělí se o náklady na bydlení i energie. Aplikace Splitwise, pomůže tobě a tvým kamarádům. Budete mít přehled o tom, co přesně a kdy se má zaplatit a kdo komu co dluží. Nemusíte si to někam zapisovat na papírky, nemusíte to zbytečně počítat. Všechno jen zadáte do aplikace a ona jen zobrazí výsledné dlužné částky.

 

Toto je jen drobný výčet zajímavých aplikací. Moderního studenta určitě potěší také oborové aplikace, které ti pomohou například s učením chemie nebo anatomie. Neváhej si tak jednou za čas projít App Store, jestli nenajdeš nějakou zajímavou aplikaci, která ti zase v něčem studium usnadní.


Další podobné články na webu:

Napsat komentář

error: Content is protected !!