Svět po Koronaviru – úvaha

Úvaha zaslaná našim návštěvníkem Radkem. Je vhodná jako inspirace do českého jazyka k přípravě na písemnou část maturity. Více slohových prací najdete [zde].

 

Svět po Koronaviru…

V aktuálním období v České republice je známo pouze jedno téma. Koronavirus (oficiálně Covid-19). Minulý měsíc ještě někteří nevěděli, jak se tento nový druh viru jmenuje, dnes kvůli němu musíme zůstávat doma a nemůžeme si jít ani zaplavat do veřejného bazénu.

Jak ale bude vypadat svět po koronaviru? Podívejme se na to z pohledu všech zatím zasažených oblastí, nejenom České republiky. Vzhledem k tomu, že ve více jak polovině evropských státu jsou zavřeny bary, restaurace, kavárny, obchody s módou a obchody nabízející veřejné služby (krom potravin a lékáren samozřejmě) tak to bude veliká „facka“ pro ekonomiku. Stát nemůže z těhto podniků vybírat DPH, protože nic nevydělávají, a ještě jim bude muset pomoct, aby se dané podniky udrželi a neskončili. Mysleme samozřejmě na to, že v čele států stojí lidé, kteří rozhodují nejen o tom, jaký bude svět během pandemie koronaviru, ale jaký bude svět i po ní. A co prodej nemovitostí a aut? Je samozřejmě těžké říct, zda ceny porostou dál tak jako každý rok i po pandemii koronaviru. Do ekonomiky promluví také nejspíš sport, protože potom co se vydalo prohlášení, že se zakazují akce nad 100 osob většina sportovních svazů zrušila své soutěže. To znamená že fanoušci svých týmů si nemohou zajít na zápas svého oblíbeného mužstva a utratit peníze za vstupné a za párek v rohlíku s kečupem či hořčicí.

Uvažujme nad tím, že by se pandemie koronaviru dokázala zastavit a utlumit do dvou měsíců a v období okolo začátku června bychom mohli začít normálně žít a pohybovat se mezi lidmi. Podle mého názoru by to byla obrovská úleva pro celý svět ale musíme myslet na to, že virus je aktivní hlavně v zimních měsících, protože je stejného typu jako chřipka. Je tedy možné, že se na podzim pandemie koronaviru třeba vrátí? Myslím, že tato situace nastat může, pokud se ale do té doby vyrobí lék, který proti koronaviru bude funkční u všech lidí, je jisté, že virus bude zastaven nadobro.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!