Člověk a stroj – úvaha

 

   Otázka: Člověk a stroj

   Předmět: ČJL – slohová práce

   Zaslal(a): skittlez

 

 

Člověk a stroj

Osnova:

  1. Stroje a důchodci
  2. Potenciál strojů.
  3. Vliv na děti.

 

Někteří se stroji bojují, ale jsou i tací co dokážou využit potenciál dnešních strojů. Ty co se stroji bojují, jsou převážně důchodci, ale proč? Za prvé, protože zažili největší posun v technologiích, co kdy byl. Ohlídneme se, jak se žilo před 30 lety a jak se žije dnes, je to neskutečný rozdíl. Za druhé, dřív nebylo zdaleka tolik možností, třeba televize měla na sobě pár tlačítek a existovaly 4 programy, k dnešní televizi dostanete návod jak knihu a ovladač někdy až se stovkou tlačítek, které nabízejí možnosti nastavení až po různé automatizace a všemožné vychytávky, které stejně využije minimum lidí. Za třetí, důchodci se ani nechtějí učit novým věcem, nejspíš protože si řeknou „ Za nás tohle nebylo a jak jsme se měli krásně.“.

Je téměř nemožné využít plný potenciál dnešních strojů, ale když se naučíme využívat aspoň většinu toho, co dnešní stoje nabízejí, tak nám to hodně usnadní život. Pouhý telefon díky připojení k internetu dokáže neuvěřitelné věci. Například pomocí telefonu můžeme spočítat ty nejtěžší matematické příklady, stačí použít správnou aplikaci a pak už jen namířit foťákem na daný příklad. Také můžeme pomocí fotoaparátu a aplikace překládat texty do desítky jazyků, překlad sice není dokonalý, ale myslím si, že je to jen otázka času.

Je tu, ale taky stinná stránka. Vliv stojů na děti. Dneska děti přijdou ze školy, sednou k počítači, nebo tabletu a dokáží u toho sedět až do večera. Místo toho, aby se sešly venku a něco si zahrály nebo si povídali, radši si píšou přes sociální sítě a hrají virtuální hry. Proto si myslím, že stroje by měli být poveleny až od určitého věku. Co si o tomto problému myslíte vy?


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!