Jak se naučit španělsky z pohodlí domova?

Mnoho lidí by se rádo naučilo nějaký cizí jazyk, ale nechce se jim kvůli tomu nikam docházet, nebo možná chce, ale za současné situace nemohou. Jedním z nejčastějších jazyků, o které je s učením zájem je španělština. Pokud se tento krásný jazyk toužíte naučit z pohodlí domova i vy, zde najdete pár tipů, jak na to.

Slovníky

Učení cizího jazyka ze slovníku asi není nic, co by vás samotné nenapadlo. Slovníky jsou základem pro učení všech cizích jazyků a jejich slovní zásoby, což samozřejmě platí i pro španělštinu. Pokud se tedy pustíte do studia španělštiny, určitě si nezapomeňte nějaký španělsko-český slovník pořídit.

Učebnice španělštiny pro samouky

Kromě slovníků existuje také celá řada učebnic španělštiny určených právě pro lidi, kteří se rozhodli učit španělsky sami. Prohledejte internet, poptejte se v knihkupectví a určitě objevíte učebnici vhodnou pro vás. Učebnice vám na rozdíl od slovníku poskytnou i jistý výklad, najdete v nich různé vysvětlivky a cvičení, pomocí kterých si můžete španělštinu procvičovat a zdokonalovat.

Filmy

Velmi účinným způsobem učení jakéhokoliv cizího jazyka je prostě si ho naposlouchat. K tomu se dají využít filmy, seriály nebo klidně i hry. Pusťte si je ve španělštině, dejte si k nim české titulky a už jen tím se pasivně učíte španělsky. Tímto způsobem si nejen osvojíte správnou výslovnost, ale pravděpodobně se i přiučíte nová slovíčka nebo fráze.

Internetové kurzy

Internetové kurzy dokážou naučit víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Budete totiž dostávat přímo lekce týkající se španělštiny, které vám pomohou s učením od základů. Internet je plný různých jazykových kurzů a je jen na vás, jaký si vyberete. Ty kvalitnější by vás měli naučit základy všeho – psaní, výslovnosti, slovní zásoby. Kvalitní jazykové kurzy jsou však většinou zpoplatněné, obvykle to ale nejsou žádné dramatické částky.

Pokud chcete nějaký internetový kurz španělštiny vyzkoušet, ale nevíte jaký, tak porovnání kurzů španělštiny najdete online na TopSluzba.czNaleznete zde žebříček nejlepších dostupných kurzů španělštiny, ze kterých si určitě vyberete ten pravý pro vás.

Knihy

Když už budete mít základy, zkuste si přečíst nějakou jednoduchou španělskou knihu. Pokud si však na samotnou španělštinu netroufnete, nezoufejte. Existují totiž dvojjazyčné knihy, které obsahují jak španělský, tak český text. Můžete si tedy číst španělsky, a když náhodou nebudete něco vědět, jen kouknete na druhou stránku, kde máte text česky, a ani nemusíte hledat slovník nebo překladač.

Výslovnost

Mechanické a pasivní učení jazyka je sice skvělá věc, nezapomeňte však na to, že se potřebujete naučit i mluvit. Čtěte si vše nahlas, tím si nacvičíte výslovnost a slovosled, které jsou pro znalost jazyka nezbytné. Pokud máte kamaráda nebo člena rodiny, který španělštinu ovládá, zkuste s ním občas španělsky konverzovat a brzy pro vás ani rozhovor ve španělštině nebude problém.


Další podobné články na webu:

Napsat komentář

error: Content is protected !!