Jednotné přijímačky? Zkuste si je nanečisto!

Letos již třetím rokem je pro vzdělávací obory zakončené maturitou povinná tzv. jednotná přijímací zkouška. Ať už se tedy žák základní školy hlásí na gymnázium, střední odbornou školu nebo odborné učiliště zakončené maturitou, povinná přijímací zkouška ho nemine. Pro MŠMT tuto zkoušku organizuje státní společnost CERMAT (celým jménem CZVV – Centrum pro zaznamenávání výsledků vzdělávání).

 

Nebyl by to CERMAT, kdyby svůj test nějak „neozvláštnil“. Řada žáků základní školy může mít problém uspět u přijímaček ne proto, že by jim chyběly znalosti, ale jednoduše proto, že je zadání didaktického testu překvapí. Setkají se třeba s neznámými typy úloh, nezvládnou práci se záznamovým archem nebo si nedokáží správně rozvrhnout čas.

 

Proto vznikl projekt To dáš! Přijímačky nanečisto. Naše kurzy seznamují žáky 9. tříd s didaktickými testy z češtiny a matematiky a pomáhají jim nejen překonat strach z neznámého testového zadání, ale poskytují jim i řadu doporučení, jak k různým typům úloh přistupovat.

 

U nás si deváťáci zkusí kompletní přijímačkový den skoro jako naostro. Přesně dodržujeme stejný formát testů jako má CERMAT, nastavujeme stejné podmínky a kritéria při psaní i vyhodnocení testů. Pouze testem to u nás nekončí! Každému předmětu – češtině i matematice – věnujeme vždy 2 hodiny času. První hodinu se píše test, který studentům po odevzdání ihned opravíme a odnesou si jej domů spolu se správným řešením. Poté přichází čas na výuku, kde učitel s žáky učitel znovu celý test projde, vysvětlí dané příklady a odpoví na případné dotazy.

 

Dubnové přijímačky jsou nepochybně důležitým milníkem v životě každého deváťáka. Není se ale třeba obávat, my vás dokonale připravíme. Naše loňské výsledky hovoří za vše – 96 % studentů se dostalo alespoň na jednu zvolenou školu, 70 % studentů se dostalo na obě. Zkuste to s námi a běžte na jaře k přijímacím zkouškám sebevědomě a v klidu. S námi to dáte!

 

Odkaz na web: 

https://www.to-das.cz/


Další podobné články na webu:

1 komentář u „Jednotné přijímačky? Zkuste si je nanečisto!“

Komentáře nejsou povoleny.

error: Content is protected !!