Sen o mém životě – úvaha

 

   Otázka: Sen o mém životě

   Předmět: ČJL – slohová práce

   Zaslal(a): skittlez

 

 

Sen o mém životě

Jak by se mohl vyvíjet můj život v ideálním případě? S trochou štěstí úspěšně odmaturuju, odjedu do ciziny, nejspíše do Německa, abych si vydělal nějaké peníze. Proč zrovna do Německa ptáte se?

Německo je poměrně blízko české republiky a průměrný plat je tam skoro třikrát vyšší než tady u nás v české republice. Takže budu schopný si za měsíc ušetřit až třicet tisíc korun českých, to tedy jen za předpokladu, že tam budu opravdu jen živořit a nebudu si téměř žádným způsobem užívat života. Protože jak se říká „Každá sranda něco stojí.“ To znamená, že kdybych v Německu takhle vydržel žít rok a půl, což je hodně dlouhá doba na pouhé živoření, mohl bych si zpátky domů přivézt něco okolo půl milionu korun a to je slušný základ do života.

Jakou práci bych tam chtěl vlastně dělat? Nejspíš se budu muset přizpůsobit tomu, co se zrovna vyskytne, ale ze všeho nejvíc bych tam chtěl pracovat jako automechanik a to v autorizovaném servise, nebo u soukromníka. Na tom už tolik nezáleží, protože když budou dobré podmínky, tak mě ta práce bude bavit, to už jsem si ověřil na praxích v servise, kde jsem již několik měsíců odpracoval. Pak na mě banky budou hned jinak přihlížet s případnou hypotékou na dům. Práce se taky mi taky bude hledat o dost snáz po takové praxi v cizině.

Pravděpodobně to takhle hladce neproběhne a budu se muset spokojit s nějakou prací tady v české republice, ale na druhou stranu si myslím, že to není až tak neuskutečnitelný sen.

 


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!