Vítězná vzpěračka – charakteristika

 

   Otázka: Vítězná vzpěračka

   Předmět: Sloh – charakteristika

   Zaslal(a): LucPav

 

 

Osnova:

 1. Úvod: Vzpěračka
 2. Stať:
  • a) Vzpírání a svaly
  • b) Obličej
  • c) Sportovní oděv
  • d) Povaha
 3. Závěr: Vzor

 

Vítězná vzpěračka

Rozhodla jsem se, že vám budu charakterizovat ženu, která se zabývá vzpíráním. Poznáme to podle stahovacího břišního pásu, který drží v pravé ruce, a stahovacích pásků na zápěstí ženy, které jsou typické pro tento sport. Silné paže a nohy nám to potvrzují. Sportovkyně středního věku zaujímá vítězný postoj, kterým dává najevo svou fyzickou i psychickou sílu.

Vzpírání je olympijská sportovní disciplína, při které se vzpěrač snaží kombinací síly a rychlosti zdvihnout nad hlavu co nejtěžší zátěž. Nejsilnější soutěžící dokáží uzvednout dokonce více než trojnásobek své tělesné hmotnosti. Řekla bych, že tato vzpěračka uzvedne kolem 140 kilogramů, protože neváží méně než 70 kilo. Její masivní svaly dokazují dlouholeté posilování. Sepnutím levé paže ukazuje svůj vypracovaný biceps, který by jí mohl leckterý muž závidět. Hned pod paží vidím široký sval zádový, který přidává na její mohutnosti.

Zaujal mě úsměv sportovkyně s plavými sepnutými vlasy. Všimla jsem si také žíly zvýrazňující její vysoké čelo. Upravený a oválný obličej na mě působí sympaticky a přátelsky.

Červený elastický trikot s bílým logem na levém prsu lemuje její vypracované prsní svaly. Pod trikotem prokukuje černé tílko jistě z kvalitního materiálu. Za pravé ramínko si odložila černou rukavici. Nosí bílé bavlněné podkolenky se zesílenými lemy a ladící černé tenisky s bílými tkaničkami a bílou podrážkou. Sportovní úbor doplňuje přívěsek na zlatém náhrdelníku.

Sportovkyně na mě působí vyrovnaným a sebevědomým dojmem. Určitě mnoho let pravidelně chodí do posilovny, proto jí nechybí cílevědomost. Také z ní vyzařuje mnoho energie, kterou jistě nabývá po vítězství.

Tato vzpěračka určitě bude vzorem pro další ženy nejen díky svým sportovním výkonům, ale i vypracované postavě.


Další podobné články na webu:

error: Content is protected !!